O kapele

Na konci roku 2004 se Mirek Novák a Tomáš Březina na jedné akci domluvili, že by mohli založit kapelu… A už na začátku roku následujícího (2005) bylo pohromadě Lážo Plážo. V současné sestavě jsou dva zakládající členové, Tomáš Vydra a Tomáš Březina.

Už v roce 2006 natočila kapela první „dlouhohrající demo“ s názvem „Co z toho bude?…“, čítající 10 písní. Vystupovala více než desetkrát za rok a účastnila se i prvních soutěží. V roce 2008 zpěvačku v kapele střídá Vlasta Sloupová – rytmika, zpěv; a o texty a PR kapely se začíná starat Marek Sloup.

V roce 2009 se pak počet koncertů více než zdvojnásobil a kapela si připisuje na své konto další placičku, tentokrát s názvem „Těžko říct…“ Personální obměnu pak završila v roce 2010 výměna na postu flétnistky, který obsadila Bára Vančurová (nyní Bártová) – flétny, zpěv. Rok 2010 přinesl některá pěkná umístění kapely – například druhé místo v interpretační Portě (Polabské oblastní kolo), bohnické semifinále Zahrady, ale i hraní na festivalech – Ve stínu vodárenské věže (Nymburk), Mýtina (Sokoleč), Folk ve Lhotě (Kostelní Lhota), Zámecké folkování (Lysá nad Labem), Folková tChýně (Chýně) či Křižanovský vaťák (Křižanov). Celkově se opět jednalo o více než dvacet vystoupení.

Kalendář kapely roku 2011 čítal už více než třicet koncertů a účastí na festivalech, mimo jiné i Folkové Růži, Prázdninách v Telči či finále Porty v Řevnicích, do kterého Lážo postoupilo z oblastního kola v Kolíně. Kapela se podílí i na pořádání vlastních festivalů, které má „pod palcem“ Tomáš Březina, ovšem Lážo Plážo se k němu hrdě hlásí;-) V listopadu roku 2011 kapela natočila „první oficiální“ nosič čítající třináct skladeb s názvem „Takhle z hlavy“. Na konci roku 2011 Lážo Plážo opouští Vlasta Sloupová a Marek Sloup.

Kapela až do začátku roku 2016 vystupovala ve složení: Bára Bártová (tehdy Vančurová) – flétna, rytmika, zpěv, Tomáš Vydra – perkuse, kytara, zpěv, Tomáš Březina – kytara, zpěv a Mirek Novák – baskytara, harmoniky, zpěv.  Na začátku roku 2016 z kapely odchází Mirek Novák, kterého nahrazuje basák Petr Křišťál.

V roce 2017 se ustaluje sestava kapely, do které se vrátila naše první flétnistka Lada Zumrová a přišla mladá posila v podobě Kláry Melčákové, která kromě zpěvu hraje na kytaru a mandolínu. Mužská část kapely zůstává ve složení Tomáš Vydra, Petr Křišťál a Tomáš Březina. Lada kapelu opouští na konci roku 2020 a vrací se Bára Bártová.