Koncert skupiny Klekni a Lážo Plážo

Říj 11, 2022 | Aktuality | Žádné komentáře

Ahóóóój kamarádi,

Koncert kapely Klekni a Láža Pláža byl ušitý, jak se říká horkou jehlou….  Původně se měl koncert uskutečnit s kapelou Terrakota z Prahy, bohužel, jak to bývá, člověk míní, život mění. Kapela Terrakota se ze zdravotních důvodů jednoho člena nemohla dostavit, a právě proto byla oslovena naše banda, abychom kapelu Terrakota zastoupili.

Díky tomuto sledu událostí, jsme samozřejmě neváhali a kamarádům z Terrakoty jsme takzvaně vykryli záda a pozvání přijali.

Na hraní do Liberce jsme se moc těšili, ale nebudeme lhát. Začátek cesty byl takový poklidný, až chladný. Po celém dni v práci nálada v autě nebyla příliš optimistická, unaveni, hladoví, někteří členové kapely až podrážděni (překvapivě Bára) se nechávali unášet směrem k Liberci, dá se říct bez energie, ale s láskou k muzice netrpělivě odpočítávali kilometry do cíle.

Jakmile jsme se přiblížili k Lidovým Sadům v Liberci a uviděli Havrana z kapely Klekni, který nás přivítal s úsměvem a vroucím obětím, začali se nám dobíjet baterky.

Neuvěřitelným momentem pro nás bylo také přivítání místního fanouška, který nás zkontaktoval přes FB a čekal na nás, abychom se mu podepsali na naše fotky a vytvořené kartičky pro něj a pro jeho kamarády. To se nám ještě nestalo…

Rychle jsem postavili jak mi říkáme „cajky“ (píši rychle, protože jsme po cestě nabrali malinké zpoždění- někteří členové kapely naskakovali v Mladé Boleslavi takřka za jízdy) a šli jsme navštívit místní bar, abychom si ten večer ještě více zpříjemnili douškem dobrého moku. Než jsme doběhli do hlediště už začínala kapela Klekni. Parta sympatických mužů s příjemnými hlasy, zvonivými kytarami, drnčivým kontrabasem a perfektní foukací harmonikou, která je doplňována harmonikou tahací, střídal pevný rytmus cajonu. Vystoupení skupiny Klekni jsme si moc užili a při poslechu jsme si baterky nabili do plna.

Naše hraní bylo podle mě, jedno z nejvtipnějších, dokonce i Klárka se nám odbourala smíchy. Skvělý zvuk, publikum reagující na Břízičky vtipy, opět zapříčinilo to, že se nám Břízička rozpovídal tak, že jsme play list nedohráli ani do poloviny.

Děkujeme všem, co nám připravili příjemný úterní večer,

děkujeme kapele Klekni,

doufáme že jsme v Liberci nebyli naposledy, protože nám tam bylo  moc hezky…

Kamarádi opatrujte se,

užívejte si krásného podzimu a doufáme, že se za námi přijedete podívat do Poříčan a vytvoříme tam spolu atmosféru přinejmenším tak příjemnou jako v Liberci.

Ahóóój v Poříčanech,

Vaše Lážo Plážo