Folk ve Lhotě 2022 – report

Čvc 8, 2022 | Aktuality | Žádné komentáře

Ahóóój kamarádi,

všem Vám přejeme krásné prázdniny a v prázdninovém módu, který některým z nás nastal, se opět hlásím a chtěla bych Vám napsat pár slov o našem včerejším hraní v Kostelní Lhotě.

Festival Folk ve Lhotě… Co k němu napsat? 🙂 Letošní ročník byl již 16. ročníkem a pokud se nemýlím, tak my na tomto festivalu vystupujeme od jeho zrodu. Domácí prostředí spousta kamarádů, milých lidí, mnoho úsměvů, krásné počasí a samozřejmě dobrá muzika. To je festival Folk ve Lhotě.

Jako každý rok se nám v Kostelní Lhotě hrálo báječně, nálada v kapele i mimo kapelu byla výborná, náš „kapelník“ Tomáš Březina hýřil vtipem, bohužel nám jako kapele ukradl polovinu času na hraní, jelikož občas během vystoupení mluvil více než je zdrávo, ale to už je náš Břízička. Náš basák Petr Křišťál se konečně dočkal svého sóla na basu v nové písni jménem Kamínek. Péťu musíme moc pochválit, to sólo je velice náročné a Péťa ho zvládl na jedničku bez jediného zaváhání a velice procítěně :).

Co by to bylo za hraní, kdybychom nějaké kapele nepůjčili našeho nejslavnějšího a nejtalentovanějšího člena? I toto se v Kostelní Lhotě stalo. Je to velké překvapen, ale včera Tomáš Vydra nehrál s kapelou Hluboké nedorozumění. Nyní si ho vybrala kapela Terrakota, ve které Tomík samozřejmě svůj úkol zvládl bez jediného zaváhání a konečně mohl uplatnit svůj talent. My mu tolik prostoru nedáváme, proto nám stále utíká k jiným kapelám.

A co my s Klárkou? Klárka byla samozřejmě ozdobou naší kapely jak ve zpěvu, tak svou hrou na kytaru. A já? No, co Vám budu povídat… Po mém počátečním pádu do místní hasičské nádrže, celá mokrá, mírně obarvená na zeleno, s rozseklým kolenem pár modřinami a zlomeným malíčkem na noze, jsem si hraní neskutečně užila a vydala ze sebe to, co ze mě zbylo.

Krásné letní dny, buďte na sebe opatrní, ať nedopadnete jako já….

Už se těšíme na naše další hraní 16.7.2022 v Jindřichově Hradci na festivalu Zpívání nad Nežárkou, na které já se hrooooozně těším, protože Jindřichův Hradec je moje oblíbené místo.

Snad nám to rychle uteče a budeme stát opět na pódiu, svěží a zdraví…

Těšíme se Vás,

Šikula, Koumák, Brepta, naše Víla a Střevo,

no prostě Vaše Lážo Plážo